News

Aitame naistepäevast rõõmu tunda!

Kui Sul on küsimus, et kuhu minna naistepäeva tähistama, siis loomulikult Mäetaguse mõisahotelli!

Pakume naistepäeva puhul ainana Ida-Virumaal kolme vahvat üllatust! Vali ise kas tuled õhtust sööma, lihtsalt spaasse või jääd ööbima mõne meie majutuspaketiga:

Tähista naistepäeva kena õhtusöögiga!

  • naistele pokaal vahuveini tasuta!

Tähista naistepäeva spaas!

  • naistele 2 =1 hinnaga!

Tähista naistepäeva majutuspaketiga!

  • maja poolt kingituseks teie valikul: pudel vahuveini, 2 magustoitu restoranis, 2 tagatoa pääset!

Broneeri laud, spaa või majutus kohe: info@moisahotell.ee

Esimestel on alati eelis.

______________________

Wikipedia aitab mälu hoida: Rahvusvahelist naistepäeva tähistatakse iga aasta 8. märtsil.

Naistepäev on ÜRO tähtpäevade nimistus ja ta on tuntud mitmel pool maailmas. Sel päeval korraldatakse vägivallavastaseid aktsioone, rahvusvahelisi foorumeid, kriisikeskuste abistamist. See on päev, mil räägitakse naiste muredest ja probleemidest.

Rahvusvahelise naistepäeva tähistamise algust on seostatud 1848. aasta reformidega Ameerika Ühendriikides, kui naised said mitmeid õigusi ja vabadusi. Veel on tähtpäeva seostatud 1908. aastaga, kui New Yorgi tekstiilivabriku streikijad nõudsid endale paremaid töötingimusi. Täiesti juhuslikult puhkenud tulekahjus hukkus 123 naist.

1909. aastal tegi kommunist Rosa Luxemburg ettepaneku selle (või ka mõlema nimetatud) juhtumi meenutamiseks tähistada 8. märtsi rahvusvahelise naiste solidaarsuse päevana. Rahvusvahelise Naistesekretariaadi esinaine kommunist Clara Zetkin soovitas tähistada naistepäeva 1910. aastal Kopenhaagenis II rahvusvahelisel naissotsialistide konverentsil.

Traditsioone tuleb hoida, on ju naistepäeval tänavu 113.-nes sünnipäev!